Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

PAYTEL TERMINALE PŁATNICZE nowa promocja infobit

informacje 602 480 032

JPK

Jednolity Plik Kontrolny

 przeczytaj ... 

POLECAMY
na naszych stronach:

Dokumenty dla podatników:

- zakup bądź likwidacja kasy
- zwrot pieniędzy za zakup kasy
- wnioski zmiany serwisu
- druki zgłoszeń
- instrukcje obsługi

przejdź do strony

Przepisy i ustawy:

- informacje dla kupujących kasę fiskalną
- praktyczne porady
- ustawy i przepisy dotyczące stosowania kas fiskalnych

przejdź do strony

 


Informacje dla podatników / ustawy

Przypominamy

W odniesieniu do obowiązujących przepisów, brak obowiązkowego przeglądu kasy fiskalnej, skutkuje naliczeniem kary w wysokości odliczenia jakie dostało się za zakupioną kasę fiskalną czyli 700 zł, oraz odsetkami naliczanymi od dnia w którym przegląd miał być wykonany. Kara może zostać nałożona przez Urząd Skarbowy podczas kontroli lub podczas likwidacji kasy (odczycie) w Urzędzie Skarbowym,

PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Dlaczego ceny tych samych kas fiskalnych tak bardzo różnią się od siebie u dystrybutorów w danym mieście?

odp: Wielkość rabatu jakiego może udzielić dystrybutor na zakup kasy fiskalnej jest częściowo regulowana przez producenta, jednak w większości przypadków to sam dystrybutor ustala końcową cenę kasy fiskalnej.
Oczywiście, każdemu zależy na zakupieniu jak najtaniej dobrego urządzenia, jednak warto zwrócić uwagę na to jakie ceny dalszych usług otrzymamy od dystrybutora, gdyż często zakup podejrzanie tanio dobrej kasy fiskalnej skutkuje tym że każda interwencja serwisu, bądź porada telefoniczna nawet w okresie gwarancyjnym kosztuje nas 100 zł.
Nie dajmy się też nabierać na reklamy typu "jeżeli znajdziesz taniej zwrócimy ci różnicę" - takie coś nie istnieje, przy zakupie kasy dostaniemy umowę na wysokie kwoty, a na serwis będziemy czekali tydzień.

2. Czy tanie "chińskie" kasy są aż tak złe?

odp: Nie "chińskie" kasy nie są aż tak złe, pod warunkiem że kupujemy kasę z przedziału cenowego od 700 zł w górę. Poniżej radzimy omijać szerokim łukiem, chyba że mamy dużo czasu na wizyty w serwisie, lub szukanie serwisu który nam tą kasę będzie obsługiwał.
My zawsze polecamy polskie kasy i drukarki fiskalne, ponieważ są trwalsze, prostsze w obsłudze, zbudowane z dobrych materiałów i są polskie :)

3. Ale kasy na Allegro są tańsze - czy faktycznie?

odp: Kasy na portalach aukcyjnych są zazwyczaj minimalnie tańsze, jednak sprzedający przeważnie mieści się w innym mieście, i taką kasę niefiskalną otrzymujemy kurierem - i co dalej? Szukamy serwisu, który zafiskalizuje i zaprogramuje nam kasę, przeszkoli nas z jej użytkowania oraz przygotuje nam dokumenty do US.
Nie ma z tym większego problemu, chyba że mamy kasę "z pogranicza chin i kosmosu", jednak nawet jak mamy dobre urządzenie to programowanie, fiskalizacja, szkolenie z kasy zakupionej nie u danego dystrybutora będzie kosztowało tyle że podliczając cały koszt, zapłacimy wiele więcej niż kupując w swoim mieście. A pamiętajmy że kasę należy obowiązkowo serwisować co dwa lata, i kasy też się psują.

 4. Tamta firma daje mi gratis do kasy: szkolenie, programowanie, fiskalizację, zapas rolek na rok, darmowe przeglądy, bon na świątecznego karpia, wakacje nad  oceanem i worek ziemniaków aaa no i jeszcze za darmo mi tą kasę przywiozą do sklepu.

odp: Obecnie w dobrym tonie jest, dodawać coś od siebie i u nas również otrzymacie Państwo dodatkowe usługi w cenie kasy, jednak nikt nie daje więcej niż zyskuje. Proszę pomyśleć, czy w waszym sklepie do szynki dokładana jest bułka gratis, lub do piwa duża paczka chipsów - wątpię.
Kasa fiskalna to prawie taki sam towar jak inne, a dealer nie ma na nim 90% marży. Często marża ta oscyluje na granicy 10% czyli granicy opłacalności, a trzeba jeszcze zapewnić serwis i uprawnienia dla serwisantów, które również kosztują.
Dlatego też nie łapmy się na takie oferty bo zapłacimy to w innej formie prędzej czy później, ale ustalmy z dystrybutorem zakres usług jakie otrzymamy, a gwarantuje że każda szanująca się firma pójdzie Państwu na rękę dając coś od siebie.
Jedna rolka papieru do kasy fiskalnej kosztuje 0,65 zł (sześćdziesiąt pięć groszy) - warto?

 

PRAKTYCZNE INFORMACJE OGÓLNE DLA KUPUJĄCYCH KASĘ FISKALNĄ

1. Czy muszę mieć kasę fiskalną?

2. Kto jest zwolniony z obowiązku stosowania kasy fiskalnej?

3. Kiedy muszę rozpocząć pracę na kasie fiskalnej?

4. Jaką kasę fiskalną kupić?

5. Gdzie kupić kasę fiskalną, i ile ona kosztuje?

6. Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać zwrot za zakup urządzenia fiskalnego?

7. Podstawowe obowiązki posiadacza kasy fiskalnej.

8. Informacje dotyczące nowych urządzeń fiskalnych, jakie mają funkcjonować od 2018 roku.

 

PRZEPISY I USTAWY DOTYCZĄCE STOSOWANIA KAS FISKALNYCH

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 14 marca 2013 r.
w sprawie kas rejestrujących
- 391KB

OBWIESZCZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 24 grudnia 2012 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie odliczania
i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących
- 199KB

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 9 lutego 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie odliczania i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących - 127KB

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących - 211KB

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI z dnia 27 sierpnia 2013 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące - 465KB

 USTAWA z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - 937KB

 

 Interpretacja ogólna dotycząca stosowania nazewnictwa towarów i usług na urządzeniach fiskalnych - 82KB

 

 

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?